bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 5 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1707

Świąteczny Stół Pajacyka w Bielsku

Za nami:

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w czternastej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, jednodniowej akcji charytatywnej, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 procent dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie Pajacyk. W tym roku akcja odbędzie się 5 grudnia w 530 lokalach w całej Polsce, w tym dwóch w Bielsku-Białej.

Świąteczny Stół Pajacyka w Bielsku


W sobotę, 5 grudnia fraza "dobrze zjeść" nabierze dodatkowego znaczenia - w ramach akcji Świąteczny Stół Pajacyka, każdy będzie miał okazję zjeść smaczne danie lub ciastko, napić się ulubionej kawy lub herbaty i wesprzeć tym samym program dożywiania dzieci. Wystarczy wybrać się do jednego z lokali, których właściciele postanowili wspomóc działania Polskiej Akcji Humanitarnej i przekazać w tym dniu na program Pajacyk 10 procent z każdego rachunku.

Do wspólnego ucztowania przy Świątecznym Stole Pajacyka zachęca Grzegorz Łapanowski - czasem niewielki gest może bardzo pomóc. Świąteczny Stół Pajacyka ma też bardzo ważny wymiar symboliczny, bo pokazuje, że potrafimy się jednoczyć, by pomagać potrzebującym.

W tym roku do akcji przyłączyła się rekordowa liczba kawiarni, barów, restauracji i pubów, a nawet jedno schronisko górskie. "Dobrze zjeść" - od sushi do hamburgera, od swojskich pierogów, po przysmaki kuchni indyjskiej - będzie można w aż 530 miejscach w Polsce, między innymi we wszystkich kawiarenkach sieci Wild Bean Cafe przy stacjach BP. W Bielsku-Białej do akcji przyłączyły się lokale Stołówka Podwale oraz Wrzosowa Chata.

Po raz pierwszy przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie też można zasiąść zagranicą - w dwóch restauracjach w Luksemburgu. Pełna lista lokali jest dostępna na Facebooku oraz na internetowej mapce. W dniu akcji wszystkie lokale będą oznaczone specjalnym plakatem.

Program Pajacyk można wspomóc nie tylko 5 grudnia. W okresie przedświątecznym Polską Akcję Humanitarną w walce z niedożywieniem dzieci wspiera również pluszowy miś Auchan - okolicznościowa maskotka, którą będzie można kupić w sklepach sieci aż do samej Wigilii. Świąteczne pajacykowe zakupy można też zrobić w internetowym sklepiku Polskiej Akcji Humanitarnej, a przez cały rok można pomagać dzieciom klikając w brzuszek pajacyka na stronie www.pajacyk.pl lub dokonując wpłaty na konto Polskiej Akcji Humanitarnej z dopiskiem "Pajacyk": 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.