bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 16 lipca 2016
  • wyświetleń: 14339

Amici Bistro: nowe menu, nowy szef, nowy wystrój - zapraszamy!

Artykuł sponsorowany:

11 lipca przy ulicy Cechowej 23 po krótkiej przerwie otwarto Amici Bistro. Kilka dni wystarczyło na wprowadzenie zmian i zreformowanie konceptu małej restauracji. Nowym szefem kuchni został Mateusz Kręcina, utalentowany kucharz, uczestnik piątej edycji TOP Chef Polska.

fot.


„Amici” to w języku włoskim przyjaciele, a bielskie Amici Bistro to miejsce stworzone właśnie do celebrowania chwil w gronie najbliższych. Luźna i przyjazna atmosfera miejsca połączona z oryginalną, smaczną i nietuzinkową kuchnią Mateusz Kręciny, nadają restauracji nowy kształt.

- Nowe menu Amici Bistro jest krótkie i oparte na świeżych składnikach. Nie jest to typowo kuchnia polska, włoska czy japońska, a spójne połączenie najlepszych cech wielu kuchni świata. Dania nie mają nazw, w każdej propozycji eksponowany jest produkt główny. Goście będą mieli okazję spróbować mięs, owoców morza, pieczonego w Amici ciasta czy oryginalnych sorbetów. Jest to karta dla każdego i zawarte są w niej również bezmięsne propozycje - mówi Mateusz Kręcina, szef kuchni AMICI Bistro, uczestnik TOP Chef Polska.

Amici Bistro - Bielsko-Biała, ul. Cechowa 23 · fot.


Metamorfozę przeszło także wnętrze Amici. Zmieniono kolory ścian, przearanżowano ustawienie stolików, tak by Goście mieli do dyspozycji więcej przestrzeni. Nowością na bielskim rynku kulinarnym będzie również wprowadzenie karty oceny dań dla Gości. Krótka ankieta będzie dodatkiem do każdego dania i będzie wyznacznikiem kierunków rozwoju i utrzymania najwyższych standardów w restauracji. Jest to znana w świecie gastronomii praktyka, która zyskuje popularność również w Polsce.

fot.


- Nowe Amici Bistro to unikatowe na mapie kulinarnej Bielska miejsce. Przenikające się ze sobą strefy kulinarne tworzą oryginalną kuchnię w najsmaczniejszym wydaniu. O jakość wprowadzonych zmian w naszym lokalu zadbali profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem w gastronomii. Zapraszam do Amici wszystkie osoby, które lubią dobrze zjeść, odkrywać nowe smaki i oryginalne odsłony znanych potraw - mówi Adrian Gardias, manager Amici Bistro.

fot.


W nowym, krótkim menu Amici Bistro znalazło się siedem starterów, trzy zupy, siedem dań głównych i cztery desery. Goście mają do wyboru także selekcję win, dobranych przez sommeliera. W karcie przy daniach, pojawiają się także sugerowane wina, najlepiej łączące się z konkretnym daniem.

Zapraszamy Państwa do Amici Bistro!

---

Amici Bistro
ul. Cechowa 23
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 823-09-60
amicibistro.pl

Reklama