bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 1 marca 2017
  • 10 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1803

Wystawa pt. "Dziwotwory" Kariny Czernek w Kubiszówce

Za nami:

W czwartek, 2 marca w Kubiszówce oficjalnie otwarto wystawę prac Kariny Czernek pt. „Dziwotwory”. Ekspozycję będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Wernisaż wystawy pt. "Dziwotwory" Kariny Czernek w Kubiszówce - 2.03.2017 · fot.


Wernisaż zgromadził tłumy wielbicieli talentu bielszczanki - Kariny Czernek. Specjalizująca się w obrazach przedstawiających kobiety i lalki artystka tym razem pokazała zupełnie nowe oblicze swojej twórczości. Wystawa zatytułowana "Dziwotwory" to niezwykle klimatyczne prace z motywami zwierzęcymi wykonane z tkanin przemysłowych.

Wydarzenie rozpoczął występ wokalny instruktorek Kubiszówki: Joanny Jatkowskiej oraz Anny Majeranowskiej-Widomskiej. Następnie artystka opowiedziała o autorskiej technice, w której zostały wykonane prezentowane na wystawie prace.

Prezentowane na wystawie „Dziwotwory” to obrazy wykonane są w oryginalnej autorskiej technice, umożliwiającej uzyskanie efektu przenikania płaszczyzn. Artystka nakłada na siebie półprzeźroczyste tkaniny, które następnie poddaje obróbce malarsko-hafciarskiej. W ten sposób uzyskuje efekt bliski miękkości i dekoracyjności tkanin. Na wzorzystych materiałach przemysłowych Karina Czernek wyszukuje formy zwierząt, które następnie wyłania z tła, tworząc ich bajkowe portrety. Często stosowany kontur w postaci przerywanych linii naśladuje szycie nitką i haftowanie. Artystka bawi się łączeniem technik, zacieraniem granic pomiędzy malarstwem i szeroko pojętą tkaniną, eksperymentuje, poszukuje nowych rozwiązań.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Na Piętrze Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz do 14 kwietnia. Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Doroty Koperskiej i Marka Czernka znajduje się na: www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=3674.

Karina Czernek to uznana bielska artystka, mająca w swoim dorobku 10 wystaw indywidualnych. Jej prace można było podziwiać także na wielu wystawach zbiorowych. Dwukrotnie zakwalifikowała się do Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w Galerii Bielskiej BWA ( 2005, 2011) oraz do 10. Triennale Małych Form Malarskich w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia w 2016 roku. Jest laureatką Nagrody Dyrektora Galerii Bielskiej BWA podczas 3. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2014, którą było zaproszenie do wystawy indywidualnej w Galerii Bielskiej BWA.


Wernisaż wystawy pt. "Dziwotwory" Kariny Czernek w

BM / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.