bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2017
  • 25 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1212

Amadeusz Popek - "Opowieści z pogranicza światów" w Aquarium

Za nami:

W Galerii Bielskiej BWA w Klubokawiarni Aquarium zostanie otwarta wystawa grafiki Amadeusza Popka - "Opowieści z pogranicza światów".

Ekspozycja prezentuje prace z lat 2004-2017, wykonane piórkiem, a także w technikach serigrafii oraz akwaforty i akwatinty. Artysta czerpie motywy z natury i przetwarza je, tworząc zaskakujące narracje, nieco odrealnione krajobrazy, czasem hermetyczne światy.

Wystawa „Opowieści z pogranicza” Amadeusza Popka w Galerii Bielskiej BWA w Klubokawiarni Aquarium potrwa od 6 do 26 kwietnia.

Amadeusz Popek - "Małpa, piórko"
Amadeusz Popek - "Małpa, piórko" · fot.


Amadeusz Popek urodził się w 1977 roku w Lublinie. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Zakładzie Grafiki Warsztatowej prof. Zdzisława Niedźwiedzia oraz w Zakładzie Malarstwa u prof. Mieczysława Hermana (2002). Od 2006 roku związany z macierzystą uczelnią; doktoryzował się w 2013 roku. Od 2002 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się grafiką warsztatową oraz projektową, specjalizuje się w serigrafii oraz technikach metalowych, takich jak akwaforta i akwatinta. Jest autorem wielu prac z zakresu ilustracji, m.in. ilustracji tomiku wierszy ks. Jana Twardowskiego „Odszukany w cieniu" oraz projektu okładki i ilustracji do tomiku Juliana Kawalca „Kochaj mnie za nic".

Artysta brał udział w 27 wystawach indywidualnych oraz w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.


Galeria Bielska BWA

43-300 Bielsko-Biała
ul. 3 Maja 11

tel. 033 812 58 61

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.