bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 24 maja 2017
  • wyświetleń: 4845

Nagroda dla Banialuki na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów

Podczas odbywającego się w dniach 14-19 maja w Rzeszowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada, Teatr Lalek Banialuka otrzymał Nagrodę Jury Dziecięco-Młodzieżowego za spektakl "Król Maciuś Pierwszy" na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

banialuka król maciuś
Nagroda dla Banialuki na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów · fot.


Otrzymane wyróżnienie cieszy tym bardziej, że spektakl został doceniony przez reprezentantów grupy wiekowej, do której jest kierowany. To nietypowe widowisko budowane jest za pomocą obrazów i odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego przedstawienie podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.

Już niebawem, 28 maja, spektakl będzie można zobaczyć na kolejnym festiwalu, tym razem w Łodzi podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Karuzela.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mickiewicza 20

tel. 033 815 09 14
tel. 033 822 10 46
tel. 033 822 10 47
fax 033 815 09 14

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.