bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 11 września 2017
  • wyświetleń: 2853

Teatr wraca do gry! Rozpoczęcie sezonu 2017/2018 w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Bielsku-Białej sezon teatralny 2017/2018 zainauguruje oficjalnie premierą spektaklu "Św. Idiota" 30 września na Dużej Scenie.

teatr polski
Teatr wraca do gry! Rozpoczęcie sezonu 2017/2018 w Teatrze Polskim · fot.


Nad spektaklem pracuje znakomity zespół realizatorów: reżyseruje Janusz Opryński, za scenografię odpowiedzialny jest Jerzy Rudzki, a za kostiumy Monika Nyckowska. Muzykę stworzy Rafał Rozmus a oprawę multimedialną opartą na skanowaniu postaci w technologii 3D - Aleksander Janas.

W postaci z kart powieści Dostojewskiego wcielą się: Oriana Soika, Marta Gzowska-Sawicka, Wiktoria Węgrzyn, Anna Figura (gościnnie), Jagoda Krzywicka, Daria Polasik-Bułka, Rafał Sawicki, Mateusz Wojtasiński, Tomasz Lorek, Grzegorz Sikora, Michał Czaderna, Kazimierz Czapla, Adam Myrczek, Piotr Gajos, Grzegorz Margas, Sławomir Miska i Jerzy Dziedzic.

Pierwszą premierę nowego sezonu poprzedzą spektakle znane już publiczności Teatru Polskiego: "Wszystko w rodzinie" (15 i 16 września), "Pustostan" (16 i 17 września), "Humanka" (20 września), oraz farsa "Boeing, Boeing" (23 i 24 września).

Rozpoczynają się już prace nad spektaklem "Wanda" - monodramem o wybitnej himalaistce Wandzie Rutkiewicz. Odtwórczynią tytułowej postaci będzie znana nie tylko bielskiej publiczności Anita Jancia-Prokopowicz, a spektakl reżyseruje Maria Sadowska, debiutująca tym spektaklem w teatrze. Premiera 14 października na Małej Scenie.

Kolejnymi spektaklami przygotowywanymi w Teatrze Polskim są: szekspirowska "Miarka za miarkę" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (premiera 25 listopada na Dużej Scenie), a także reżyserowana przez dyrektora Witolda Mazurkiewicza kolejna farsa Marca Camolettiego "Pomoc domowa", na którą Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza w wieczór sylwestrowy 31 grudnia.

Teatr Polski w Bielsku-Białej

43-300 Bielsko-Biała
ul. 1-go Maja 1

tel. 33 8228451
tel. 33 8228452

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.