bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 23 października 2017
  • 24 października 2017
  • wyświetleń: 753

ZUS zaprasza na wernisaż wystawy historycznej w Galerii ATH

Za nami:

Oddział ZUS w Bielsku-Białej wspólnie z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej (partnerem ZUS) zapraszają na wystawę historyczną, która od 24 października pojawi się w galerii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (w budynku L na IV piętrze).

Wystawę będzie można zobaczyć do 6 listopada br. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października o godz. 15.00 w części promocyjnej Galerii ATH. Warto dodać, że data otwarcia wystawy ma szczególny wymiar dla wszystkich pracowników ZUS, albowiem właśnie na 24 października przypada Dzień Pracownika ZUS.
 
Ekspozycja prezentuje historię ubezpieczeń społecznych i ich rolę w kształtowaniu polskiej państwowości, solidaryzmu społecznego i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Wystawa fotograficzna wydana początkowo z okazji 80-lecia powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawiająca jego dzieje począwszy od XIX wieku, została poszerzona i uzupełniona o nowe plansze, pokazujące najważniejsze minione wydarzenia. Narrację wzbogacają dodatkowo plakaty, zdjęcia oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wystawa wpisuje się tym samym w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazując, że ubezpieczenia społeczne są ważnym filarem naszej państwowości.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.