bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 28 października 2017
  • wyświetleń: 3169

Grand Prix dla Teatru Banialuka za spektakl "Król Maciuś Pierwszy"

Przedstawienie "Król Maciuś Pierwszy" Teatru Lalek Banialuka na motywach powieści Janusza Korczaka wyreżyserowane przez Konrada Dworakowskiego otrzymało  Nagrodę Złocisty - Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie. Ponadto wyróżniono Marikę Wojciechowską za plastykę spektaklu oraz Piotra Klimka za muzykę do przedstawienia.

Spektakl "Król Maciuś Pierwszy" w Banialuce · fot.


Spektakl skierowany jest do starszych dzieci i młodzieży. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.

W październiku przedstawienie gościło także na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Toruniu, gdzie kompozytor spektaklu - Piotr Klimek otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły spotyka się z bardzo dobrym odbiorem zarówno jurorów, jak i młodych widzów.

Spektakl "Król Maciuś Pierwszy" w Banialuce · fot.


W maju przedstawienie zdobyło Nagrodę Jury Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie za najlepszy spektakl. - Jury postanowiło nagrodzić w ten sposób problematykę poruszoną w spektaklu, grę aktorów oraz oprawę scenograficzną. W szczególny sposób komisja doceniła interakcję głównego bohatera z widownią, co pozwoliło głębiej wniknąć w jego świat.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mickiewicza 20

tel. 033 815 09 14
tel. 033 822 10 46
tel. 033 822 10 47
fax 033 815 09 14

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.