bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2471

Koncert kolęd w wykonaniu włoskiego chóru w bielskiej katedrze

W sobotę, 6 stycznia w katedrze św. Mikołaja odbył koncert kolęd w wykonaniu Chóru Polifonici del Marchesato z Włoch, którym dyrygował Enrico Miolano. Do świątecznego programu dołączył Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej, działający przy Bielskim Centrum Kultury.

Koncert kolęd w wykonaniu włoskiego chóru w bielskiej katedrze - 6.01.2018 · fot.


Przed koncertem Mszę św. odprawiał ks. Wiesław Greń. Muzyczną oprawę podczas liturgii zapewnił Bielski Chór Kameralny. Bielscy chórzyści także rozpoczęli cały koncert, intonując polskie kolędy.

Po wprowadzeniu proboszcza katedry ks. Antoniego Młoczka najważniejsza świątynia w diecezji rozbrzmiała włoskim śpiewem polifonicznym. Usłyszeć było można słynne bożonarodzeniowe szlagiery za Oceanu, jak i niemieckie i francuskie klasyki kolędowe. Nie zabrakło utworów gospel oraz arcydzieł mistrzów opery włoskiej.

Koncert kolęd w wykonaniu włoskiego chóru w bielskiej katedrze - 6.01.2018 · fot.


Polifonici del Marchesato - to chór amatorski. Istnieje od 30 lat. Założony został przez Antonella Aimone. Chór koncertuje w znaczących okresach w roku liturgicznym przede wszystkim w diecezji Saluzzo, z którą stale współpracuje. W ostatnich latach zespół przedstawił wykonanie „Pasji według św. Mateusza” J. S. Bacha podczas Wielkiego Tygodnia oraz jego Requiem z okazji zakończenia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia.

BM / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.