Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 12 czerwca 2018
  • 16 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3294

W Bielsku-Białej odbędzie się Festiwal Piosenki Bajkowej

Za nami:

Dwieście dziecięcych kroków dzieli bielski pomnik Bolka i Lolka od Klubu Klimat w Galerii Sfera. Już 16 czerwca od godz. 10.00 usłyszymy w nim, jak młode talenty z naszego miasta i powiatu wykonują swoje ulubione bajkowe utwory. Przed nami Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej.

festiwal piosenki bajkowej
W Bielsku-Białej odbędzie się Festiwal Piosenki Bajkowej · fot.


W programie m.in. konkurs piosenki, show iluzjonisty, warsztaty wokalne i inne niespodzianki dla dzieci! Uczestnicy z całej Polski, wyłonieni podczas I etapu przesłuchań, zmierzą się w konkursie piosenki bajkowej w IV kategoriach (6-10 lat, 11-15 lat, 16-18 lat oraz zespoły wokalne). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 145 wokalistów i zespołów! Podczas Gali Finałowej w Bielsku-Białej odwiedzą nas muzycy z dziewięciu województw, którzy zaprezentują aranżacje bajkowych piosenek. Najmłodszy uczestnik Festiwalu ma zaledwie 6 lat. Duże zainteresowanie wydarzeniem to dla nas sygnał, że warto organizować tego typu wydarzenia - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

festiwal piosenki bajkowej
W Bielsku-Białej odbędzie się Festiwal Piosenki Bajkowej · fot.


Festiwal Piosenki Bajkowej to jednak nie tylko konkurs wokalny. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu Galerię Sfera, może wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie bajkowe, konkursie wiedzy bajkowej oraz konkursie plastycznym na najlepszego bohatera bajkowego. Dla wszystkich chcących rozwijać swój głos przygotowano warsztaty wokalne, które odbędą się w Prywatnej Szkole Muzycznej - Bielskie Studio Piosenki. Zwieńczeniem Festiwalu będzie magiczny pokaz Adriana Mitoraja.

- Wierzymy, że 16 czerwca nawet dorośli będą mogli przez chwilę znów poczuć się dziećmi, a bajkowy świat na długo zagości w pamięci wszystkich przybyłych na to wydarzenie - podsumowuje Małgorzata Stasiaczek z Festiwalu Piosenki Bajkowej.

Wydarzeniu towarzyszą I Bielskie Targi Rodzica, które odbędą się w Hotelu Qubus w Galerii Sfera II, w godz. 11:00-18:00. Stoiska adresowane są dla kobiet, rodziców oraz przyszłych mam. Można także wziąć udział m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych, warsztatach rozwojowych.

Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej odbędzie się 16 czerwca w Klubie Klimat w Galerii Sfera. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie: www.festiwalpiosenkibajkowej.pl

festiwal piosenki bankowej

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA