Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 1370

Pchła Szachrajka najnowszą gwiazdą Teatru Lalek Banialuka

W niedzielę 24 lutego w Teatrze Lalek Banialuka odbędzie się premiera "Pchły Szachrajki". W żywiołowej i kolorowej inscenizacji skierowanej do najmłodszych widzów zilustrowane zostały zabawne perypetie małej bohaterki.

pchła szachrajka
Pchła Szachrajka najnowszą gwiazdą Banialuki · fot.


Jan Brzechwa jest niekwestionowanym mistrzem literatury dziecięcej. Stworzeni przez niego bohaterowie od wielu lat budzą sympatię najmłodszych widzów. „Pchła Szachrajka” jest wśród nich oczywistą, samozwańczą gwiazdą. Jej nieokiełznany temperament i brawura podbiła serca najmłodszych czytelników. Teraz rozgościła się na scenie Teatru Lalek Banialuka.

W żywiołowej i kolorowej inscenizacji skierowanej do najmłodszych widzów zilustrowane zostały zabawne perypetie małej bohaterki. Twórcy przedstawienia wykreowali sympatyczne, ciepłe i kolorowe postacie, które w dowcipny i przystępny sposób opowiadają losy sprytnej Pchły.

pchła szachrajka
Pchła Szachrajka najnowszą gwiazdą Banialuki · fot.


Czy wiecie ile rurek z krem zamówiła Pchła Szachrajka? Dokąd wybierała się pociągiem? U kogo zorganizowała bal karnawałowy? Jeśli tak - znakomicie! Na pewno docenicie inscenizację, w której utwór Brzechwy wybrzmiewa w licznych piosenkach, zachwyca kostiumami i scenografią, urzeka znakomitą grą aktorską. Jeśli nie - koniecznie odwiedźcie Banialukę i poznajcie naszą najnowszą gwiazdę

adaptacja i reżyseria Lucyna Sypniewska
scenografia Małgorzata Jankowska
kostiumy Zofia de Ines
muzyka Krzysztof Maciejowski
animacje Rafał Nycz
ruch sceniczny-konsultacje Katarzyna Zielonka
aktorzy Małgorzata Bulska, Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski

pchła szachrajka
Pchła Szachrajka najnowszą gwiazdą Banialuki · fot.


43-300 Bielsko-Biała
ul. Mickiewicza 20

tel. 033 815 09 14
tel. 033 822 10 46
tel. 033 822 10 47
fax 033 815 09 14

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA