bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 1 października 2013
  • 6 października 2013
  • wyświetleń: 2214

Ruszają Kabaretowe Fermenty

Za nami:

W pierwszy weekend października w Klubie Klimat w Galerii Sfera zagoszczą największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Kabaret Młodych Panów, Formację Chatelet czy Kabaret Skeczów Męczących będzie można zobaczyć w ramach Festiwalu Kabaretowego Fermenty.

fermenty


Festiwal Kabaretowy Fermenty to jedna z kulturalnych wizytówek Bielska-Białej i największa na Podbeskidziu inicjatywa tego typu. Jej pomysłodawcy i organizatorzy czyli Grupa Twórcza Ferment zaczynali skromnie i dzielnicowo - w jednej ze szkół podstawowych. Obecnie impreza trwa trzy dni i odbywa się w Galerii Sfera, Bielskim Centrum Kultury i Książnicy Beskidzkiej. Część konkursowa Fermentów przyciąga wiele grup kabaretowych z całej Polski, a fermentowa scena gości najpopularniejsze formacje kabaretowe w Polsce. Galeria Sfera jest partnerem głównym tego wydarzenia.

Fermenty w Galerii Sfera będą trwały od soboty 5 października. O godzinie 17.00 rozpocznie się konkurs kabaretów. W jury zasiądą Zenon Laskowik, Andrzej Poniedzielski, Piotr Skucha, Katarzyna Piasecka i Franciszek Kopczak. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Formacji Chatelet oraz ogłoszenie wyników skeczowej rywalizacji.

Podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w niedzielę 6 października (o godzinie 18.00), widzowie będą mogli zobaczyć finalistów sobotniego konkursu, a także Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret Młodych Panów. Wieczorne spotkanie poprowadzi Katarzyna Piasecka.

W galerii I (restauracja American Dream) działa Biuro Festiwalowe. Osoby zainteresowane Fermentami znajdą tam program imprezy, będą mogły kupić bilety i fermentowe akcesoria. Bilety na sobotni konkurs kosztują 15 zł, z kolei na niedzielną Galę Finałową 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu imprezy.

Galeria SFERA

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mostowa 5

tel. 033 498 70 00
fax 033 498 70 02

lik / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.