Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 19 lutego 2016
  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 9472

Głosujemy na murale z Bielska-Białej!

Murale - przez jednych są krytykowane, dla innych stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Coraz więcej samorządów docenia je jednak jako dobry sposób na upiększenie bloków, podwórek czy mostów. Portal Komunalny prowadzi konkurs na najpiękniejsze murale w Polsce. Bielsko-Biała jest w czołówce.

Mural Marcina "Malika" Malickiego · fot.


W Polsce zaczęto doceniać murale jako ważny element miejskiego krajobrazu, który odświeża jego wizerunek, wprowadza nowego, artystycznego ducha w często zdegradowane, zapomniane zakątki. Wiele miast ma już całkiem pokaźne kolekcje murali. Obok Bielska-Białej należą do nich m.in.: Łódź, Poznań, Częstochowa, Gdynia, Katowice, Kraków, Gdańsk, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz i Wrocław.

Mural na ścianie kamienicy przy ul. Sempołowskiej 1


Portal Komunalny przygotował bogatą galerię najpiękniejszych murali z kilku polskich miast. Czytelnicy mogą głosować na najciekawsze realizacje wielkoformatowych grafik na ścianach budynków. Zachęcamy wszystkich bielszczan do głosowania na bielskie murale. Głosowanie na stronie Portalu Komunalnego potrwa do końca lutego.

Odsłonięto mural Ireny Sendlerowej · fot.

ab / bielsko.info, źródło: portalkomunalny.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.