Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 22 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6573

Amerykanie z Grand Rapids tworzą przy ulicy Piłsudskiego ciekawy mural

Od 15 czerwca w Bielsku-Białej goszczą artyści z partnerskiego miasta Grand Rapids w stanie Michigan, USA. Zostali zaproszeni do Polski w ramach programu rezydencji artystycznych, a ich zadaniem jest stworzenie dla mieszkańców Bielska-Białej muralu.

Amerykanie tworzą przy ulicy Piłsudskiego ciekawy mural · fot.


Do Bielska-Białej przyjechali profesor Tim Fisher oraz dwoje jego studentów - Sean Hamilton i Megan Jones, związani naukowo z Grand Valley State University. Jest to ich pierwsza wizyta w Polsce. Organizatorzy, Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Galeria Bielska BWA, przygotowali dla gości specjalny program pokazujący miasto i jego okolice oraz instytucje kultury. Zorganizowane są spotkania z młodzieżą i mieszkańcami.

22 czerwca o godzinie 18.00 w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z artystami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, inspiracjach i dotychczasowych wrażeniach z pobytu w naszym mieście. Oficjalna prezentacja ukończonego muralu zaplanowana jest na 29 czerwca, na godz. 11.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.