Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 2581

Ściana pilnie poszukiwana. Kto odstąpi elewację na mural?

Bielsko-Biała - na tę chwilę - może się pochwalić 18 muralami. Ta dość nietypowa galeria to świetny produkt turystyczny, który zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Pilnie poszukiwana jest ściana, która, pokryje się muralem. Ściana powinna mieć wymiary około 80 m² i znajdować się najlepiej w Bielsku-Białej.

przy ulicy Piastów Śląskich powstaje nowy mural
Ściana pilnie poszukiwana. Kto odstąpi elewację na mural? · fot.


Murale, czyli obrazy malowane na ścianach budynków, szturmem zdobywają polskie miasta. Ich wartość w przestrzeni publicznej doceniają tak mieszkańcy, jak i turyści. Obecnie mówi się wręcz o turystyce muralowej, gdzie odwiedzający miasta specjalnie podążają szlakami istniejących w przestrzeni obrazów.

Bielsko-Biała - na tę chwilę - może się pochwalić 18 muralami. Ta dość nietypowa galeria to świetny produkt turystyczny, który zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Na potrzeby jej promocji przygotowano nawet specjalne wydawnictwo, które dostępne jest nieodpłatnie między innymi w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej.

Wychodząc z założenia, że murale - oprócz estetyki - mogą być również nośnikiem wartości edukacyjnych, w regionie realizowany jest projekt Powietrze bez granic. Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców pogranicza polsko-czesko-słowackiego, a jednym z finalnych produktów ma być mural o tematyce nawiązującej do ochrony powietrza.

W związku z powyższym pilnie poszukiwana jest ściana, która chętnie pokryje się muralem. Ściana powinna mieć wymiary około 80 m² i znajdować się najlepiej w Bielsku-Białej. Projekt muralu zostanie wybrany na drodze konkursu i zdobił będzie ścianę przez 5 kolejnych lat. Więcej informacji na ten temat udzieli Państwu Monika Pasierbek ze Stowarzyszenia Region Beskidy - 33 488 89 24, m.pasierbek@euroregion-beskidy.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.