Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 18 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3983

Kamienica z tramwajami - zdjęcia

Zakończył się pierwszy etap modernizacji skweru przy placu Żwirki i Wigury w Bielsku-Białej. Na ścianie jednej z kamienic pojawił się mural autorstwa Jacka Grabowskiego.

Jako wzór do jego powstania posłużyła pocztówka z lat 30. XX w. przedstawiająca tzw. mijankę tramwajową. Nawiązaniem do nazwy placu jest samolot, który zdecydował się umieścić na muralu artysta. W kolejnych etapach na skwerze zostaną wykonane prace brukarskie, stanie tam także tramwaj oraz pojawią się elementy małej architektury.

Na skwerze zostanie również umieszczona gablota, w której znajdą się informacje na temat bielskich tramwajów. Prace związane z modernizacją powinny zakończyć się w przyszłym roku. Realizacja tej inwestycji dla wielu mieszkańców Bielska-Białej będzie sentymentalną podróżą w czasie, dla młodszego pokolenia oraz turystów ciekawą lekcją historii. Poniżej wizualizacja skweru.

Kamienica z tramwajami · fot.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.