Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 18 sierpnia 2015
  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8305

Koronkowy mural już gotowy - foto

Na ścianie kilkupiętrowej kamienicy przy ul. Sobieskiego 54 w Bielsku-Białej, obok zielonego skweru i zabytkowej miejskiej Studni Luschki powstał nowy mural, którego realizatorką jest znana w świecie polska artystka działająca pod pseudonimem NeSpoon.

mural
Mural na kamienicy przy ulicy Sobieskiego · fot.


Ażurowa, graficzna kompozycja nawiązuje swoją stylistyką do ręcznie wytwarzanych koronek klockowych powstających w najstarszym ośrodku koronczarskim w Polsce, w małopolskiej miejscowości Bobowa.
NeSpoon - artystka mieszkająca w Warszawie, od 2009 roku tworzy murale, obrazy, instalacje artystyczne, ceramiczne płaskorzeźby. Prace te prezentuje zarówno w galeriach sztuki, jak i w przestrzeni publicznej. Jej "koronkowe" murale można podziwiać m.in. w Chinach, Indiach, Australii, Finlandii, Portugalii, Francji oraz we Włoszech.

mural
Mural na kamienicy przy ulicy Sobieskiego · fot.


Mural NeSpoon w Bielsku-Białej realizowany został w programie drugiej edycji projektu "oBBraz miasta 2", organizowanego przez Fundację Galerii Bielskiej oraz Galerię Bielską BWA, dzięki któremu miejską przestrzeń publiczną upiększą kolejne trzy nowe murale - w edycji tej powstały już dwa: "Kozica" i "koronka", a w realizacji znajduje się mural Marcina "Malika" Malickiego na ścianie budynku przy ul. Cieszyńskiej 59. Projekt "oBBraz miasta" współfinansowany jest z budżetu Gminy Bielsko-Biała. Kuratorem jest Justyna Łabądź.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.